Haber Detayı
08 Eylül 2022 - Perşembe 21:11 ABONE OL Google News
 
Aynı Okul Elbisesi Ama Aradaki Fark 300 TL
Kırşehirlinin her yıl şikayet konusu olan okul kıyafetleri ile ilgili herhangi bir standardın olmaması nedeniyle fiyatlar da aldı başını gitti.Okul kıyafeti satan 2 iş yerinin fiyatlandırmaları arasında uçurum düzeyinde farklar oluşuyor.
EĞİTİM Haberi
Aynı Okul Elbisesi Ama Aradaki Fark 300 TL

Okulların açılmasıyla birlikte alışveriş telaşına düşen vatandaşlar bu kez cep yakan fiyatlarla karşılaşıyor.Enflasyondaki fahiş artışlar okul harcamalarına daha çok yansıyor.Okul harcamalarında en büyük kalemi ise okul kıyafetleri oluşturuyor.

Kırşehir'de ilkokul kıyafetleri satan 2 iş yeri olduğu biliniyor.Ancak okul kıyafetlerinde belirli bir standart olmaması nedeniyle fiyatlandırma uygulamaları da farklı oluyor.

Örneğin; 2 çocuğu için okul kıyafeti alışverişi yapan bir vatandaş, ABC Tutku'dan aldığı kıyafetler için 1290 TL ödemiş ancak Okul Dünyası'ndan aynı elbiseler için aldığı fiyatın 990 TL olduğunu belirtiyor.

 

100 TL'LİK PANTOLONA 280 TL, 50 TL'LİK T-SHIRT'E 129 TL İSTİYORLAR

Söz konusu alışveriş ile ilgili değerlendirmede bulunan öğrenci velisi , '' Aldığım kıyafetleri gidip herhangi bir giyim mağazasından alsam ödeyeceğim maksimum ücret 800 TL ama benden 1292 TL tahsil edildi.Aynı elbiseleri diğer iş yerinden soruşturduğum da benden 990 TL istendi.Oku kıyafetlerini iade ederek diğer mağazadan satın almak istedim ancak iade de almadılar.100 TL'lik pantolan okul kıyafeti adı altında 280 TL'ye satılıyor.50 TL'ye satın alacağınız t-shirt için istenen bedel 129 TL.Valiliğin bu olaya müdahale etmesi gerekiyor.'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir,okul kıyafeti
Yorumlar
Haber Yazılımı