Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 16:26 ABONE OL Google News
 
Kırşehir'de Aynı Gün Fırtına , Yağmur , Kar
Meteorolojinin art arda yaptığı çağırıların ardından Kırşehir'de gece başlayan fırtına gün içinde yerini gök gürültülü sağanak yağışa bırakırken , Kaman ve Akpınar'da ise kar yağışı etkili oldu.
YAŞAM Haberi
Kırşehir'de Aynı Gün Fırtına , Yağmur , Kar

Meteoroloji genel müdürlüğü Kırşehir'in de aralarında olduğu birçok ile fırtına ve sağanak yağış uyarısında bulunmuştur.Gece saatlerinde Kırşehir'de oldukça etkili olan fırtına hayatı olumsuz etkiledi.Şiddetli fırtına sonucu bazı yerlerde çatılar uçtu , tabelalar yıkıldı.

 

 

Kaman'da bir vatandaşa ait halı saha halı sahaya ait brandalar fırtınanın etkisiyle söküldü.Halı sahibinin sahibi Himmet Akkoç , ''Pandemi nedeniyle zaten zor durumdayız.Bir de bunun üzerine böyle bir durum yaşanınca iyice mağdur olduk.Yetkililerden gereken desteği bekliyoruz dedi.

 

 

OCAĞIN ORTASINDA GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ

 

Kırşehir'in tamamında etkili olan fırtınanın ardından öğlen saatlerine doğru gök gürültülü sağanak yağış başladı.Ocak aynın ortasında gök gürültülü sağanak yağışa şahit olan vatandaşlar ise şaşkınlığını gizleyemediler.Özellikle şehir merkezinde etkili olan sağanak yağış da hayatı olumsuz şekilde etkilerken çiftçiler ise uzun sürenin ardından gelen yağış ile birlikte biraz da olsa rahatladı.

 

 

KAMAN BEYAZA BÜRÜNDÜ

 

Öte yandan Kırşehir şehir merkezinde sağanak yağış etkili olurken Kaman ve Akpınar ilçelerinde ise kar yağışı etkili oldu.Kaman şehir merkezi yoğun kar yağışı ile birlikte beyaza büründü.

 

 

Böylece, Kırşehir'e 1 gün içerisinde peş peşe yaşanan dırtına, gök gürültülü sağanak yağış ve kar yağışı meydana geldi.

Fotoğraflar : Özkan Ocak

Kaynak: Editör: Ömer Duran ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kaman, özkan ocak
Yorumlar
Haber Yazılımı