Haber Detayı
16 Eylül 2022 - Cuma 16:46 ABONE OL Google News
 
Ayçiçeği Alımı Nedeniyle Kilometrelerce Kuyruk Oluştu
Kırşehir'e bağlı Boztepe İlçesi'nde Ayçiçeği alımı nedeniyle tek şeride düşen yol karşıdan gelen araçlar nedeniyle adeta kazaya davetiye çıkarıyor.Öte yandan kilometrelerce kuyruk nedeniyle ayçiçek alım fiyatının ton bazında 11 bin 500 TL'den 10 bin 500 TL'ye düşürüldüğü bildirildi.Daha sonra diğer toplama merkezlerinde fiyatların artırılması ile birlikte ayçiçeğin tonu 12 bin TL'ye yükseltildi.
GÜNDEM Haberi
Ayçiçeği Alımı Nedeniyle Kilometrelerce Kuyruk Oluştu

Ayçiçek yağındaki fahiş fiytlar nedeniyle çiftçi de bu yıl ayçiçek ekimine yöneldi.Üretim bolluğu ayçiçek alımlarında ortaya çıktı.Boztepe'de çevre illerden de gelen çiftçiler, ayçiçek alımı nedeniyle kilometrelerce kuyruk oluşturuyorlar.Ancak gidiş ve geliş olarak işleyen yolun tek şeride düşmesi nedeniyle kaza riski de bir hayli fazla.

 

''NE UYARI VAR NE DE ÖNLEM''

Gazetemize ulaşan Erdinç Koç isimli bir vatandaş, '' Burası boztepe nerdeyse 5 km yol böyle.Ayçiçeği alımı nedeniyle yolun tek tarafı kapalı ve kaza kaçınılmaz.Az önce son anda kazadan kurtulduk.Hiçbir uyarı ya da önlem yok.Yol önce çift seritti ancak yaklaşmamıza rağmen uyarı falan yoktu. Karşıdan gelen kamyon durmadı ve sağdaki traktör kuyruğu nedeniyle olabildiği kadar sağa çekip durmak zorunda kaldım. Kamyon nerdeyse sıfır geçti. Gece bu yolu düşünemiyorum çünkü hiçbir uyarı yok'' ifadelerini kullandı.

 

''KUYRUĞU GÖRÜNCE 11,5 TL'DEN 10,5 TL ÇEKTİLER''

Boztepe'de Karadenizbirlik tarafından gerçekleştirilen alımlardan önce 11 bin 500 TL  olarak açıklanan ayçiçeğin ton bedeli; Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat'tan gelen çiftçilerin oluşturduğu uzun kuyruk nedeniyle 10 bin 500 TL'ye indirildi.Çifçilerin tepkisine neden olan düzenleme diğer toplama merkezlerinde fiyatın yükseltilmesi ile birlikte 12 bin TL olarak revize edildi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: ayçiçek alımı,boztepe,karadenizbirlik
Yorumlar
Haber Yazılımı