Haber Detayı
10 Mayıs 2022 - Salı 11:29 ABONE OL Google News
 
Ata Tohumlarından Üretilen Sebze Fidelerinin Dağıtımına Devam Ediliyor
Kırşehir Belediyesi, atalık tohumlardan üretilen domates,patlıcan ve biber fidelerinin dağıtımına devam ediyor.Cuma günü gerçekleşen dağıtıma olan ilgi nedeniyle Cacabey Meydanı'na 4 ayrı dağıtım noktası kuruldu.Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, '' Halkımızın yerli fide kullanarak tarımsal üretime yönelmesi ve tarımsal üretimimizin gelişimine katkı sunması, dışarıya olan bağımlılıkların azaltılması noktasında da büyük önem arz ediyor'' diye konuştu.
EKONOMİ Haberi
Ata Tohumlarından Üretilen Sebze Fidelerinin Dağıtımına Devam Ediliyor

Kırşehir Belediyesi’nin “Ata Tohumu Geçmişimizin Zenginliğidir” diyerek başlatmış olduğu “40 Köy 40 Tohum” projesi kapsamında ilk etabı 6 Mayıs 2022 Cuma günü Cacabey Meydanında gerçekleştirilen ücretsiz fide dağıtımının ikinci etabı 10 Mayıs 2022 Salı günü saat 10:00’da Cacabey Meydanı’nda yapıldı.

 

 

Geçtiğimiz Cuma günü Cacabey Meydanı’ndaki ücretsiz fide dağıtımına Kırşehir Ziraat Odası Başkanı Sinan Purcu ile birlikte katılan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, ikinci etap fide dağıtımının da 10 Mayıs 2022 Salı günü saat 10:00’da yine Cacabey Meydanı’nda yapıldığını ifade ederek yerli üreticilerin desteklenmesi noktasında çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

 

 

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün ilimizin iklim ve toprak koşullarına uygun olan domates, biber ve patlıcan vb. sebzelerinin yerli tohumlarından üretilen fideleri Kırşehirli hemşehrilerimize dağıtımını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek şunları ifade etti:

 

“Geçtiğimiz yıl “Ata Tohumu Geçmişimizin Zenginliğidir” diyerek başlatmış olduğumuz “40 Köy 40 Tohum” projemize desteğini ve ilgisini esirgemeyen bütün hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Üreten bir Kırşehir’i hep birlikte inşa ediyoruz.Geçtiğimiz Cuma günü ve bugün toplamda 234 bin adet fideyi dağıtarak halkımızın büyük bir bölümüne katkı sunduk.

 

 

Biz, Kırşehir Belediyesi olarak ayrıca, mülkiyetimizdeki tarlaları değerlendirerek ilimizin iklim koşullarına uygun olan çeşitli Tarımsal Ürünler üretmek amacıyla Organik Tarım Uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Göreve geldiğimizden beri yerli üreticilerin desteklenmesi noktasında çeşitli projeleri hayata geçirdik ve geçirmeye de devam ediyoruz.

 

 

Cacabey Meydanı’nda gerçekleştirildiğimiz fide dağıtımına yerli üreticilerimizin yoğun ilgi ve talep göstermesi de bu konuda yaptığımız işin öneminin altını bir kez daha çiziyor.Halkımızın yerli fide kullanarak tarımsal üretime yönelmesi ve tarımsal üretimimizin gelişimine katkı sunması dışarıya olan bağımlılıkların azaltılması noktasında da büyük önem arz ediyor.”

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: Ata, Tohumlarından, Üretilen, Sebze, Fidelerinin, Dağıtımına, Devam, Ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı