Haber Detayı
19 Ağustos 2021 - Perşembe 21:00 ABONE OL Google News
 
Aşı Olmayanlar İle İlgili Flaş Kararlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından konuştu. Koronavirüs salgını sürecine ilişkin yeni kararları açıklayan Erdoğan, Şehirler arası yolculuk, konser, sinema gibi toplu faaliyetler için de zorunlu PCR testi isteneceğini söyledi.Ayrıca aşı olmayan öğretmen , okul personeli ve üniversite öğrencilerinden de pcr testi istenecek.
SAĞLIK Haberi
Aşı Olmayanlar İle İlgili Flaş Kararlar

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5,5 saat süren Kabine Toplantısı'nın ardından kameraların karşısına geçti. Erdoğan, koronavirüs salgını sürecinden eğitim faaliyetlerinin başlayacağı tarihe kadar, merak edilen birçok konuda bilgilendirmede bulundu.

 

ŞEHİRLERARASI YOLCULUK, SİNEMA VE KONSERLERDE YENİ DÖNEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı yaptırmayanlardan bundan sonra uçaklara biniş, şehirlerarası yolculuk, konserler ve sinema salonlarında zorunlu PCR testi isteneceğini belirterek şunları söyledi:

Aşı olmayan üniversite öğrencilerimizin ve çalışanlarımızdan da düzenli PCR testi yaptırmalarını talep edeceğiz. Uçak ve şehirler arası yolculuk, konser, sinema gibi toplu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacağız.

 

ÖĞRETMEN VE PERSONELLERE TEST ZORUNLULUĞU

Kabine toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Okullarda 6 Eylül'de yüz yüze eğitime başlanması ile birlikte, henüz aşı olmamış öğretmen ve personellerin haftada iki kere test yaptırmasını isteyeceğiz" dedi. Aşı olmayan üniversite öğrencilerinden de haftada 2 kez PCR testi istenirken; uçak ve şehirler arası yolculuk, konser, sinema gibi faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarının devreye alınacağı belirtildi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: koronavirüs aşısı, pcr testi
Yorumlar
Haber Yazılımı