Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 20:12 ABONE OL Google News
 
Anne ve 2 Çocupunu Kurtaran İtfaiye Erleri Ödüllendirildi
Geçtiğimiz günlerde bir apartmanda çıkan yangında yangında alevlerin içinde kalan yaralıları kurtaran itfaiye eri ve ekibi , Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu tarafından ödüllendirildi.
GÜNDEM Haberi
Anne ve 2 Çocupunu Kurtaran İtfaiye Erleri Ödüllendirildi

Kırşehir'in Yenice Mahallesi 171. Sokak'ta bulunan Bahçeci Apartmanı'nın 4. katında geçtiğimiz hafta çıkan yangın sonrasında vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin kısa sürede yangına müdahale etmişti.

 

 

Alevlerin pencereden çıktığı yangında bir itfaiye erinin canını hiçe sayarak dairede bulunan 3 kişiyi arkadaşları ile birlikte dışarı çıkarmasının fedakarca bir davranış olduğunu belirten Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu, "İtfaiyenin kent yaşamında ne kadar önemli olduğunu geçtiğimiz hafta meydana gelen yangın bizlere gösterdi. İtfaiye personelimiz 3 can kurtardı. Maalesef yangın sonrası bir aile ferdi yaşamını yitirdi. Kendi canını feda ederek bir canı kurtarmanın önemini topluma anlattınız.Ekiplerimiz kendi canlarını feda etme uğruna bu mücadeleyi gösterdi. Evdeki o aileyi kurtardı. Bu da yapılan görevin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Ekiplerimize teşekkür ediyorum." dedi.

 

 

KAHRAMAN İTFAİYE ERİ O GÜNÜ ANLATTI

 

Yangın ihbarı ile olay yerine kısa süre içerisinde gittiklerini ve alevlerin içerisinde annenin baygın yattığını anlatan itfaiye eri Önder Mutlu ise o gün yaşadıklarını şöyle anlattı; "Olay yerine hızlı bir şekilde intikal ettik. İçeride 3 vatandaşımızın olduğu söylendi. Merdivenli aracımızla camdan girdik. Kızı ve annesini hızlı bir şekilde tahliye ettik. Kızı tahliye ettikten sonra annesini bulduk. Anne, baygın şekilde yerde yatıyordu. Oksijen verdik. Diğer çocuğa da ekip amirimiz oksijen tüpünü istedi. O çocuk ise daha sonra vefat etti. Kendi canımızı hiçe sayarak orada anne ve çocuklarını kurtardık."

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, kırşehir itfaiyesi
Yorumlar
Haber Yazılımı