Haber Detayı
15 Kasım 2021 - Pazartesi 10:44 ABONE OL Google News
 
Ankara'da İcra Memurlarına Rüşvet Operasyonu
Ankara'da icra memurlarının rüşvet isteyip aldığı tespiti üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti. Avukat ve katiplerin ihbarı üzerine ortaya çıkan olayda kamu görevlileri ve sivil şahıslar olmak üzere toplam 33 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden 32'si emniyet ekipleri tarafından yakalandı.
ASAYİŞ Haberi
Ankara'da İcra Memurlarına Rüşvet Operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Barosuna kayıtlı avukatlar, avukat stajyeri, avukat katibi ile suçtan zarar gören diğer kişilerin müracaat ve şikayetlerinde, icra takip dosyalarında haciz ve muhafaza işlemleri sırasında icra memuru tarafından rüşvet istenip alındığının bilgisi üzerine düğmeye bastı.

 

SORUŞTURMA, İHBAR ÜZERİNE BAŞLATILDI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, Memur Suçları Soruşturma Bürosunca icra takip dosyalarında haciz ve muhafaza işlemleri sırasında icra memurlarının rüşvet istediği ihbarı üzerine soruşturma başlatıldı.

 

33 ŞÜPHELİNDEN 32'Sİ YAKALANDI

Bu kapsamda teknik takip, ses ve görüntülerin kayda alınması sonucu rüşvet alıp verdikleri, rüşvet suçuna aracılık ettikleri ve yedieminlik görevini suiistimal ederek görevlerini kötüye kullandıkları belirlenen, aralarında kamu görevlilerinin de olduğu 33 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirliği ekiplerince zanlılardan 32'sinin yakalandığı öğrenildi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: icra,rüşvet
Yorumlar
Haber Yazılımı