Haber Detayı
26 Mart 2021 - Cuma 21:26 ABONE OL Google News
 
Ankara ADD'de 2 Kırşehirli
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Çankaya Şubesi'nin 11. Olağan Genel Kurulu 24 Mart Çarşamba günü Vedat Dalokay Salonu'nda yapıldı.
DİĞER Haberi
Ankara ADD'de 2 Kırşehirli

Üç listenin yarıştığı Genel Kurul'da mavi liste adayları seçimi kazanarak yeni yönetimi belirledi. Mavi liste adayları içinde yer alan hemşerilerimiz İnşaat Mühendisi Recep Yılmaz yönetim kuruluna, Mali Müşavir Öznur Çelik ise denetleme kuruluna seçildi.

Destek olan herkese teşekkür eden Recep Yılmaz, “Yönetim kuruluna seçilmeme destek olan herkese teşekkür ediyorum. Birlikte görev yapacağımız arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Karşıdevrim, değerlerimize hız kesmeden saldırırken, demokrasinin ve özgürlüklerin kırıntısına dahi tahammül edemezken Atatürk ve Cumhuriyet savunucuları hep birlikte omuz omuza olmalıyız. Bu ülkenin anti emperyalist mücadele tarihinden güç alarak tam bağımsızlığın, halkçılığın, kamuculuğun, laikliğin yeniden inşasını hep birlikte örgütlemeliyiz.” diye konuşurken Öznur Çelik ise “Cumhuriyet kurumlarında yetişen kadınların her alanda en önde olması gerektiğine inanıyorum. Atatürk değerlerinin, eğitim devriminin, dil devriminin, kadın devriminin genç kuşaklara anlatılması yolunda mücadele edeceğiz.” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: ankara, atatürkçü düşünce derneği
Yorumlar
Haber Yazılımı