Haber Detayı
21 Nisan 2022 - Perşembe 09:42 ABONE OL Google News
 
Alman Polisinin Darp Ettiği Kırşehirli Emirhan, ''Öleceğimi Zannettim''
Almanya’da polis şiddetine maruz kalan 13 yaşındaki Emirhan Altıntaş olaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Seçim afişini yırttığı gerekçesiyle yere yatırılıp şiddet uygulanan Altıntaş, “Dengemi kaybettim, bir afişle yere düştüm, gelen polisler beni yere yatırıp boğazıma bastırdılar, nefes alamadım, öleceğimi zannettim” ifadelerini kullandı. Altıntaş’ın ailesi, bu olayı yargıya taşıyacağını açıkladı.
DÜNYA Haberi
Alman Polisinin Darp Ettiği Kırşehirli Emirhan, ''Öleceğimi Zannettim''

Almanya’da yaşayan Savcılı Büyükoba nüfusuna kayıtlı Türk genci Emirhan Altıntaş, 16 Nisan 2022’de Alman polisi tarafından bir seçim afişini yırttığı gerekçesiyle şiddet görmüştü. Almanya’nın Disburg kentinde polisler tarafından yere yatırılarak şiddet gören 13 yaşındaki Altıntaş söz konusu olaya ilişkin TRT Haber’e konuştu. Yaşanan olayı anlatan Altıntaş, “Buraya arkadaşlarla oyun oynamaya geldik. O sırada dengemi kaybettim. Bir tane afişle beraber yere düştüm. O sırada bir kadın geldi, polisleri çağıracağım dedi. Bende kötü bir şey yapmadığımı düşündüğüm için kaçmadım” dedi.

 

 

EMİRHAN ALTINTAŞ: BOĞAZIMA BASTILAR, NEFES ALAMADIM, ÖLECEĞİMİ ZANNETTİM

Şiddet gören Altıntaş, polislerin olay yerine intikal etmesiyle karakola götürülmek istendiğini ancak kötü bir şey yapmadığını düşündüğü için arabaya binmek istemediğini dile getirdi. Altıntaş, “Ben gitmek istemeyince yere yatırıp boğazıma bastılar, nefes alamadım. Her yer karardı. Bir an öleceğimi zannettim” ifadelerini kullandı.

 

 

“O GÖRÜNTÜLERİ İZLEYİNCE AİLEMİZİN PSİKOLOJİSİ BOZULUYOR”

Söz konusu olay hakkında konuşan 13 yaşındaki Altıntaş’ın babası Mustafa Ersen Altıntaş , “Olay bizi psikolojik olarak çok etkiledi. Sineye çekilir bir durum değil. Bu görüntüleri gördükçe bizim psikolojimiz bozuluyor. Sadece Emirhan’ın değil burada gerçekten çevremizin psikolojisi bozuldu” ifadelerini kullandı. 

Altıntaş ailesi, olayı yargıya taşıyacağını kaydetti.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: emirhan altıntaş,almanya
Yorumlar
Haber Yazılımı