Haber Detayı
08 Haziran 2022 - Çarşamba 09:50 ABONE OL Google News
 
Akaryakıt 30 TL'ye dayandı
Motorine gelen son zamın ardından motorinin litre fiyatı 28 TL oldu.Zam öncesi kuyruğa giren vatandaşlar akaryakıta peş peşe yapılan zamlara isyan etti.
EKONOMİ Haberi
Akaryakıt 30 TL'ye dayandı

Benzin ve Motorine yapılan peş peşe zamların ardından 8 Haziran'dan itibaren geçerli olmak üzere Motorine 1,93 TL'lik bir zam daha yapılmıştı.Zammın ardından motorinin litre fiyatı 28 TL oldu.Benzinin litre fiyatı ise 26,25- 26,50 TL arasında seyrediyor.Zam öncesi motorin kuyruğuna giren bir servis şoförü, '' 1 ay önce depomu 1 200 liraya dolduruyordum şimdi 2 bin liraya yaklaştı.Allah yar ve yardımcımız olsun, sandıkta görüşürüz'' ifadelerini kullandı.

 

''KREDİ KARTINA YÜKLENİYORUZ''

Bir ay önce 15bin liraya deposunu doldurduğunu söyleyen uzun yol şoförü Ziya İnceler ise “Şu an depomuz 27 bin liraya doluyor. Gece de zam var. Kazancı bırakın, neredeyse uzun yol şoförleri kontak kapatmaya gidecek. Kredi kartına yükleniyoruz. Sonumuz ne olacak. Biz de bilmiyoruz ama böyle gitmez” dedi.

 

50 LİRALIK ALIYORUZ DİYENLER NEREDE ?

 “Sürekli gelen zamlardan dolayı insanlar isyan etme noktasına geldi. Hükümetler geçici, millet kalıcıdır. Bugün başka bir parti gelir iktidara, yarın başka bir parti. Araba bir ihtiyaçtır. Ama çoğu bunu anlamıyor. Önceden 50 liralık alıyoruz diyenler şimdi neredeler merak ediyorum. Benim de aracım var ama artık ile yürüyerek gidiyorum. Bu durum böyle devam etmez” diye konuştu.

 

SANDIKTA GÖRÜŞÜRÜZ

Motorin sırasında bekleyen minibüs şoförü ise ''Ağlanacak halimize gülüyoruz. Her hafta zam geliyor. Üç bin liraya deposunu doldurduğumuz araç, bakalım kaça dolacak. Millet perişan…” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: motorin,benzin,zam
Yorumlar
Haber Yazılımı