Haber Detayı
16 Kasım 2021 - Salı 09:40 ABONE OL Google News
 
AK Parti Strateji Ekibi Kurdu Sahaya İniyor
Oyları gün geçtikçe eriyen AK Parti , sahadan gelen raporları analiz edecek, politika geliştirecek, seçim analizleri izleyecek bir stratejik ekip kurdu.
SİYASET Haberi
AK Parti Strateji Ekibi Kurdu Sahaya İniyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla AK Parti bünyesinde bir strateji ekibi kuruldu. Partinin ‘A Takımı’ndan belirlenen özel ekibin başında, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş bulunuyor. Ekipte ayrıca, AKP Genel Başkan Yardımcıları Efkan Ala, Hamza Dağ, Mustafa Şen, Ömer Çelik, Grup Başkanlığı görevinden dün ayrılan Naci Bostancı ve Grup Başkanvekili Mahir Ünal yer alıyor.

 

İLK TOPLANTI YAPILDI

Yeni Şafak'taki habere göre, ilk toplantısını geçtiğimiz günlerde yapan strateji ekibinin yerelde de alt birimler oluşturacağı öğrenildi. Böylelikle strateji ekibi tarafından belirlenen parti politikaları, taşrada da bu birimler eliyle uygulamaya konulacak.

 

SAHA ANALİZİ

Erdoğan’ın “sahada olalım” talimatının ardından saha çalışmasını hızlandıran milletvekilleri ve teşkilat, vatandaşlardan gelen talepleri raporlaştırarak parti yönetimine sunmuştu. Strateji ekibi, sahadan gelen raporları analiz edecek. Bu çalışma doğrultusunda da yol haritası çıkarılacak.

 

SEÇİM STRATEJİSİ

Ekibin bir diğer gündemi ise yaklaşan seçimler olacak. 2023 Haziranı yaklaştıkça, strateji ekibi de seçime dönük çalışmaları belirleyecek. Ekibin üzerinde yoğunlaşacağı alanlar, seçim kampanyaları ve kampanya sürecinde verilecek mesajlar, özel çalışma yapılması gereken alanlar, hayata geçirilen projeler, vaatler olacak.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: ak parti,strateji ekibi
Yorumlar
Haber Yazılımı