Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 16:05 ABONE OL Google News
 
AK Parti CHP'yi Hedef Alan Videoyu Sildi
AK Parti, yalan üretim merkezi videosunu sosyal medya hesaplarından kaldırdı.
SİYASET Haberi
AK Parti CHP'yi Hedef Alan Videoyu Sildi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Parti Sözcüsü Faik Öztrak’ı ve CHP’yi hedef alan AK Parti’nin yalan üretim merkezi videosuna ilişkin tartışmalar devam ederken AK Parti’den dikkat çeken bir hamle geldi. AK Parti’nin sosyal medya hesabından paylaşılan tartışmaların odağındaki video silindi.

 

DAĞ’DAN İLK AÇIKLAMA

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ’dan videonun kaldırılmasının ardından açıklama geldi. Dağ, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

“Siyasette seviyeli muhalefetin oluşması için AK Parti olarak bir adım attık. Siyasette yalanın ulaştığı boyuta dikkat çektik. Maksat hasıl oldu. Bundan sonrasında da bilgi ve belgeye dayalı, seviyenin korunduğu, aziz milletimize sadece gerçeklerle konuşacakları bir zemin istiyoruz. Çünkü biz sadece gerçeklerle konuşuyoruz.”

 

AK PARTİLİ İSİMLER VİDEOYU PAYLAŞMAMIŞTI

 

CHP’nin “yalan üretim merkezi” olarak tanıtılan ve partideki kimi isimler tarafından da eleştirilen çizgi filmi kritik isimler tarafından paylaşılmadı.

AKP’nin 7. olağan kongresinin ardından Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’na getirilen Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin videoyu paylaşmadı. Partinin grup başkan vekili Bülent Turan da videoyu paylaşmayan politikacılar arasındaydı. Turan, videoya beğeni işareti koymakla yetindi. Partinin son kongresinde Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini Hamza Dağ’a bırakan Mahir Ünal da videoyu paylaşmadı. Ünal, kongrenin ardından yeni bir görev alarak grup başkan vekili olmuştu. AKP grup başkanı Naci Bostancı da videoya ilgisiz kalan isimler arasında yer aldı. Parti Sözcüsü Ömer Çelik de AKP’nin resmi hesaplarından duyurulan videoyu paylaşmamayı seçti.

 

BAKANLAR DA PAYLAŞMADI

 

Yeni kabinede Ticaret Bakanı görevine getirilen Mehmet Muş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum gibi pekçok kritik isim de videoya ilgisiz kalmayı seçti. 24 Mart 2021 tarihinde gerçekleşen AKP 7’nci olağan kongresinin ardından İzmir milletvekili Hamza Dağ, Medya ve Tanıtım Başkanı olmuştu. Dağ’ın adı, uyuşturucu kullanırken görüntüleri ortaya çıkan genel merkez çalışanı Kürşat Ayvatoğlu ile yakınlığıyla gündeme gelmişti. Önceki gün hazırlanan çizgi film, Dağ’ın parti adına ilk çalışması olarak tarihe geçti. Ancak günler öncesinden duyurulan çizgi film, parti içinde de beklediği etkiyi görmedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: ak parti, chp, yalan üretim merkezi
Yorumlar
Haber Yazılımı