Haber Detayı
10 Ağustos 2021 - Salı 10:26 ABONE OL Google News
 
Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışması Başvuruları Başladı
Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan ''Ahi Sofrası'' yöresel yemek yarışması için başvurular başladı.
KÜLTÜR Haberi
Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışması Başvuruları Başladı

34. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ve Kırşehirliler tarafından büyük ilgi gösterilen “Ahi Sofrası” Yöresel Yemek Yarışmasının bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek. Düzenlenecek olan yemek yarışmasına katılacak olan yarışmacılardan dereceye gireceklere çeşitli ödüller verilecek.

9. Ahi Sofrası Yöresel Yemek yarışması için başvurular başladı. Yarışmaya son müracaat tarihi  10 Eylül 2021 Cuma, yarışma ise 15 Eylül 2021 Çarşamba günü Ağalar Konağı’nda yapılacak. Yarışmacılar, Ahi Sofrası, Hamur işi ve tatlılar ile Yöresel et ve sebze yemekleri dallarında mücadele edecek.

Yarışma sonunda her dalda dereceye giren birincilere 5 adet Küçük Çeyrek, ikincilere 3 adet Küçük Çeyrek ve üçüncülere ise 2 adet Küçük Çeyrek Altın verilecek. 9. Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışması’na katılmak isteyenler; Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Kırşehir Kent Konseyi, TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  ve Kırşehir Yardım Sevenler Derneğine başvuruda bulunabilecekler. 

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, “Ahi Sofrası Yöresel Yemek Yarışmasını her yıl yapılmakta olan Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenleyerek geleneksel bir hale getirdik. Böylelikle Anadolumuzun tam ortasında yer alan Kırşehir mutfağının tatlarını gelecek kuşaklara aktarmak istiyoruz. Geçtiğimiz yıl pandemiden dolayı gerçekleştiremediğimiz yarışmamıza bu yıl devam ediyoruz. Özellikle ev hanımlarının ve yemek becerisi olan herkesin yarışmaya katılmalarını, bu vesile ile Ahiliğe sahip çıkmalarını bekliyoruz.” dedi.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, ahi sofrası yöresel yemek yarışması
Yorumlar
Haber Yazılımı