Haber Detayı
20 Ocak 2022 - Perşembe 10:16 ABONE OL Google News
 
AFAD İnceledi : Köyün Taşınması Gündemde
AFAD ekipleri, deprem sırasında evlerin üzerine kaya parçalarının düştüğü Mucur'a bağlı Karacalı Köyü'nde incelemede bulundu.
GÜNDEM Haberi
AFAD İnceledi : Köyün Taşınması Gündemde

Geçtiğimiz günlerde Kayseri'de meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremin sırasında Mucur'a bağlı Karacalı Köyü'ndeki kayalık alandan kopan parçalar evlerin üzerine düşmüştü.Daha çok emekli vatandaşların yaşadığı köyde meydana gelen olayın ardından acil koduyla AFAD ekiplerinden yardım talebinde bulunulmuştu.Vatandaşlar kayaların koparak evlerin üzerine düştüğünü bu nedenle uyuyamadıklarını açıklamıştı.

 

 

KÖYÜN TAŞINMASI GÜNDEMDE

Kırşehir AFAD ekipleri Karacalı Köyü'ne gelerek incelemelerde bulundu.AFAD tarafından daha önce önlem olarak hendek açıldığı belirlenirken kayaların köy için tehlike arz edebileceği ile ilgili rapor düzenlenmesi halinde Köy başka bir alana taşınabilecek.

 

 

Deprem esnasında meydana gelen olayda, volkanik patlama sonucu oluşan kaya parçaları yerlerinden koparak içerisinde vatandaşların yaşadığı 4 evin üzerine düşmüş ve maddi hasar meydana gelmişti.Neyse ki herhangi bir yaralanma ve can kaybı da yaşanmamıştı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir,mucur,karacalı köyü
Yorumlar
Haber Yazılımı