Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 17:06 ABONE OL Google News
 
Açıklama Bekliyoruz Sayın Vekil !
DİĞER Haberi
Açıklama Bekliyoruz Sayın Vekil !

Bugüne kadar kişiye özel hiç bir yazı kaleme almadım.

Sağ olsun Kırşehir Milletvekili Sayın Mustafa Kendirli buna vakıf oldu.

Kendisi için ''Zorlama Vekil'' tabirini kullanmak istiyorum.

Çünkü ; bu kadar zorla vekil olmaya çalışan başka birinin olmadığını düşünüyorum.

İl Başkanı iken görevden alınıp tekrar aday olmak ve milletvekili seçilmek bir yana kendi seçmenine istemeye istemeye oy verdirmek tam da bu ''zorlama'' tabirine cuk diye oturuyor.

Evet sayın Kendirli AK Parti seçmeni sana ''istemeye istemeye'' oy verdi ve Kırşehir'de AKP'nin oyları senin sayende dibe vurdu.

AK Parti'nin Kırşehir'de ki kredisini tükettiğini yerel seçimler de daha iyi görmüş olduk.

Vekil olduktan sonra bile yaptığınız açıklamalar o kadar vahim ki ; insanları bölmeye , bölüştürmeye , hukuku hiçe saymaya ve polemik yaratmaya yönelik açıklamalarla karşımıza çıktınız.

Daha geçen gün de ; ''Kırşehir Belediyeleri ideoloji değil hizmet belediyeciliği yapmalı'' gibisinden başka bir açıklama yapıyorsunuz.

Ama bundan önce ''Kırşehir'e artık hizmet yeter , bundan sonra Kaman'a , Mucur'a ve Çiçekdağ'a ...'' gibi açıklamada bulunmuştunuz.

Tam olarak ideoloji belediyeciliğini hedefleyen bir açıklama aslında.

'' Bugün sayın Valimle ve sayın Baş savcımızla da görüşmeler yaptık, 3 tane kardeşimiz serbest bırakıldı.'' gibi bir açıklamayla da ulusal basında yer aldınız.

Sahi böyle açıklamanın getirdiği siyasi ve hukuki krizleri hesaplayamıyor musunuz sayın vekil ?

''Belediyenin bilgisi dahilinde bekçi kulübesi ve müracaat ofisi olarak yapılan 12 metrekare geçici yapı '' diye tarafınızdan açıklama yapılıyor.

Kamu malına zarar vererek yol üstüne kaçak yapı yapıp da hala açıklamada bulunmak da basiretsizliğin dik alası olsa gerek...

Yol üzerine yapılan yapı Belediyenin bilgisi dahilinde olsa bile kaçaktır.Bu belediyenin görevi kötüye kullanmasıdır.

''Bana tebligat'' gelmedi gibi bir açıklama ise başlı başına talihsizlik.Kamu malı üzerine yapılan yapı tarafınıza ait olmadığı gibi kamuya aittir ve yol üzerine de yapıldığı için kaçaktır.Bunun için tarafınıza tebligat gönderilmesine dahi gerek yoktur.Hemen yıkılması zaruridir ayrıca kamu malına zarar vermekten tarafınıza ceza da yazılması gerekir Sayın Vekil !

Bu anlayışınız bürokrasiye de sirayet etmiş olacak ki ; önemli bir kurumun başındaki adam , ''benim babam Kendirli , Metin İlhan da kim ola ki '' diyebiliyor.İşte eseriniz olan ahlaksız bürokratlar... Ve bunlar amir !

Devlet kurum amirlerini değiştirmekle uğraşana kadar 24 haziran seçimleri öncesi verdiğiniz vaatleri yerine getirin.Verdiğiniz vaatler yerine getirilmediği gibi Kırşehir'in programa alınan projeleri bile bir bir iptal ediliyor.

Milyonlarca para akıtılarak yapılan projeler çürümeye terk ediliyor.Kırşehir Belediyesine teslim edilmesi gereken Aşıkpaşa Tabiat parkı sırf ideolojik takıntılarınızdan dolayı sokak köpekleri ve tinercilerden geçilmiyor.Bunlarla ilgili tarafınızdan açıklama bekliyoruz.

Ha bir de şununla ilgili açıklamada bulunur musunuz ; Yaptırdığınız lüks villanın bahçe işlerinde Belediye ekiplerinin çalışıp çalışmadığı ile ilgili bilgi verebilir misiniz ?

Kaynak: Editör: ABONE OL Google News
Etiketler: Açıklama, Bekliyoruz, Sayın, Vekil, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı