Haber Detayı
23 Kasım 2022 - Çarşamba 13:13 ABONE OL Google News
 
ING Bank'tan Kırşehirlileri Kızdıracak Karar
Kırşehir'deki faaliyetlerini sonlandırma kararı alan ING Bankası, Kırşehir'deki müşterilerini ise Nevşehir Şubesine bağladı.
GÜNDEM Haberi
ING Bank'tan Kırşehirlileri Kızdıracak Karar

Terme Caddesi'ndeki şubesiyle 2007 yılından bu yana Kırşehir'de hizmet veren ING Bankası, Kırşehir'deki faaliyetlerine son verme ve şubesini kapatma kararı aldı.ING Bank tarafından Kırşehir Şubesi'ne bağlı müşterilere gönderilen mesajda, “Sevgili ING'li, 14 Aralık tarihinden itibaren size Kırşehir Şubesi yerine Nevşehir Şubesi'nden hizmet vermeye devam edeceğiz. Şube değişikliğiyle oluşan yeni hesap numaranızı ING mobil veya İnternet Şubesi'nden öğrenebilirsiniz. Keyifli günler dileriz. İletişim: 03842131468” denildi.

 

MENDERES'E NAZİRE YAPTILAR

ING Bank'ın Kırşehir'deki şubesini kapatarak müşterilerini Nevşehir'e bağlaması, akıllara Menderes döneminde Kırşehir'in ilçe yapılarak Nevşehir'e bağlanmasını getirdi.1954 yılında Osman Bölükbaşı'na oy verdikleri gerekçesiyle İlçe yapılan Kırşehir, Nevşehir'e bağlanırken; kendisine bağlı ilçeler ise çevre illere pay edilmişti.1957 tarihindeki seçim nedeniyle Adnan Menderes, Kırşehir'i tekrar il yapmış ancak Hacıbektaş, Avanos ve Kozaklı'yı Nevşehir'de bırakmıştı.Demokrasi tarihinde kara bir leke olarak alınan bu karar ile birlikte Kırşehir, birçok yatırımdan ve gelişimden mahrum bırakılarak günümüze kadar yansıyan bir süreç ortaya konulmuştu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir,ing bank,adnan menderes
Yorumlar
Haber Yazılımı