Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 07:42 ABONE OL Google News
 
6 Personele Usulsüz Şekilde Ödeme Yapılmış
Sayıştay Başkanlığı tarafından yayınlanan rapora göre ; Kırşehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde çalışan 6 personele usulsüz şekilde ''seyyar görev tazminatı'' ödenmiş.
GÜNDEM Haberi
6 Personele Usulsüz Şekilde Ödeme Yapılmış

2019 yılına ait genel bütçeli kamu idareleri raporu açıklandı.Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ait raporda Kırşehir ile ilgili bir kısımda yer aldı.Rapora göre ''seyyar görev tazminatı'' hakkı olmadığı halde 6 personele 263 gün olmak üzere döner sermayeden mevzuata aykırı şekilde ödeme yapıldığı ortaya çıktı.Kırşehir dışında 11 İlde daha benzer şekilde usulsüzlük yapıldığı ortaya çıktı.

 

İŞTE SAYIŞTAYIN RAPORUNA GİREN O KISIM :

 

01.01.2019-31.12.2019 tarihleri arasında seyyar olarak görev verilebilecek memur ve işçi personelin unvanları, sayıları ve bu doğrultuda döner sermayeden ödeme yapılabilecek gün sayılarına ilişkin Hazine ve Maliye Bakanlığınca vize edilen cetvellere göre, İdare; mühendis, mimar, jeomorfolog, şehir plancısı, biyolog, tekniker, uzman, teknisyen, fen memuru, teknik T.C. Sayıştay Başkanlığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri 2019 Yılı Sayıştay Düzenlilik Denetim Raporu 166 ressam, kimyager ve şoför unvanlarındaki memur personele seyyar görev tazminatı ödeyebilecektir. Yapılan incelemede, aşağıdaki tabloda detayları yer alan ve Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından vize edilen cetvellerde bulunmayan il müdürü, il müdür yardımcısı, şube müdürü, araştırmacı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni gibi unvanlarda çalışan memurlara mevzuata aykırı olarak seyyar görev tazminatı ödendiği tespit edilmiştir.

 

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir, sayıştay, çevre ve şehircilik il müdürlüğü
Yorumlar
Haber Yazılımı