Haber Detayı
21 Mart 2022 - Pazartesi 09:38 ABONE OL Google News
 
49 Kursiyer Tarafından 6 Ayda Tamamlanan Dev Tablo
Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi kursiyerlerinin 6 aylık çalışması sonucu oluşturulan dev yağlı tablo sergilenmeye başladı.
SANAT Haberi
49 Kursiyer Tarafından 6 Ayda Tamamlanan Dev Tablo

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde, Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi kursiyerleri tarafından ''Bir Ruhtur Çanakkale Projesi'' kapsamında 49 kursiyerin katılımıyla 6 aylık bir çalışma sonunda 50X50 cm'lik parçalardan oluşan ve toplamda 3.50x3.50 metrelik Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gözleri, Türk Bayrağımız ve Şanlı Bayrağımızı taşıyan Kahraman Askerlerimizin görsellerini buluşturan Dev Yağlı Boya Tablonun açılışı gerçekleştirildi.Açılışa Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkan Yardımcıları ile birlikte tablonun ressamları katıldı.

 

 

18 Mart 2022 Cuma günü Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’nde saat 19.00’da açılışı gerçekleştirilen Bir Ruhtur Çanakkale yağlı Boya Resim Sergisi ile ilgili açıklamada konuşan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ,  “ Kursiyerlerimiz büyük bir heyecanla ve emekle çalışmalarını tamamladılar ve Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 107. Yılında Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlık mücadelesi veren ve tarihe ‘Çanakkale Geçilmez’ şiarını altın harflerle yazdıran bütün aziz şehitlerimize saygı ve minnetlerini sundular.

 

 

Kuşkusuz ki tarihimize altın harflerle yazılan bu büyük destan, eşsiz bir zaferin yanında, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük komutanlığını ve liderliğini ortaya çıkarmıştır.Bağımsız yaşama arzusunun göstergesi olan Türk milletinin bu önemli savaşı, tüm mazlum halklara da örnek olmuştur. Bize düşen görev şehitlerimizin bize emanet ettiği bu toprakları ve cumhuriyetimizi sonsuza kadar korumak ve yaşatmaktır.

 

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Çanakkale Zaferi’nin 107. yılını bir kez daha kutluyor, başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlık mücadelesi veren ve tarihe ‘Çanakkale Geçilmez’ şiarını altın harflerle yazdıran bütün aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir,tablo
Yorumlar
Haber Yazılımı