Haber Detayı
26 Ağustos 2022 - Cuma 12:15 ABONE OL Google News
 
4 Yıldır Ağrılarından Şikayetçi Olan Hastaya Kas Nakli Yapıldı
Kırşehir'de 4 yıldır yaşadığı kol ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran hastaya kas transferi gerçekleştirildi.
SAĞLIK Haberi
4 Yıldır Ağrılarından Şikayetçi Olan Hastaya Kas Nakli Yapıldı

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk defa 55 yaşındaki bir bayan hastaya kas nakli gerçekleşti. Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanemiz Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hakkı Çağdaş Basat ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyon başarılı bir şekilde sonuçlandı.

 

Ameliyatı yapan Doç. Dr. Hakkı Çağdaş Basat, “Hastamız 55 yaşında kadın hasta. Yaklaşık 4 yıldır devam eden omuz ağrısı nedeniyle polikliniğimize başvurdu. Yapılan muayene ve görüntülemeler sonucunda omuzu hareket ettiren kasın yırtık olduğunu tespit ettik. Tamir edilecek bir yırtık olmadığını tespit ettik. Bunun üzerine hastamıza kas transferi yapmaya karar verdik. Kolu içeriye çeviren latissmus dorsi kasını alıp yukarıya kolu dışa kaldıran kasa transfer ettik. Ameliyatımızı kapalı olarak gerçekleştiriyoruz. Sadece Kası aldığımız yerde 5cm lik yeri açık olarak yapıyoruz. Hastamızın ameliyat sonucu da güzel geçti.” dedi.

 

İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ali Güneş , Doç. Dr. Hakkı Çağdaş Basat’a ve ekibine teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi ABONE OL Google News
Etiketler: kırşehir,kas nakli
Yorumlar
Haber Yazılımı